ZPRÁVY

v chovatelské sekci, v seznamu plemeníků byla doplněny fotografie a data jednotlivých psů. Máte-li zájem o doplnění dat, fotografií svých psů, či jejich změnu, zašlete prosím požadavek prostřednictvím klubového e-mailu. Pokud půjde o aktualizaci dat uchovněných psů v druhém klubu, je třeba toto doložit zápisem do PP, či bonitační kartou, diplomem o...

Vybíráte partnera pro svou fenku a chcete odchovávat štěňátka jen v dlouhosrstém nebo jen v hladkosrstém rázu? Obáváte se smíšeného vrhu? Pak právě pro vás je určen článek o dědičnosti dlouhé a hladké (krátké) srsti, který naleznete v chovatelské sekci.

webové stránky byly doplněny - v sekci "o klubu" naleznete zápis ze schůze, "chovatelská sekce" byla zpřehledněna a doplněna o seznam psů a fen registrovaných v ČR k 1.4.2023, aktualizovány jsou tabulky krycích listů a vrhů, doplněni nově bonitovaní a přeregistrovaní do plemenné knihy z našeho klubu.

Prvoaprílový víkend v Chržíně v penzionu Stará Fara byl velkým svátkem pro plemeno ruský toy. V sobotních dopoledních hodinách probíhala bonitace, odpoledne I. klubová výstava a v podvečer členská schůze klubu. Zkušené oko pana rozhodčího R. Kubeše pousoudilo na 22 dlouhosrstých a 5 hladkosrstých zástupců plemene. Jeho milý a vřelý přístup k psíkům...

V uplynulém roce jsme informovali o zdárném odchovu modrého zbarvení u ruského toye. Na konci ledna letošního roku se v chovatelské stanici Linsey z Holic povedl odchov v lila zbarvení. Rodiči vrhu jsou fenka Xendy z Krchlebského dvora (matka: Snezhnoe Korolevstvo Niagara) a otec Kiss of Tender Playboy (otec: Kiss of Tender Sheikh Abdullah)....

Zajímá vás genetika barev plemene? V chovatelské sekci naleznete přehledné schema, které vám pomůže k přesnému určení barvy.

Máte zájem odchovávat štěňátka pod naším klubem? Níže je několik informací jak postupovat.

Předsednictvo Českomoravské kynologické unie odsouhlasilo naši žádost o navázání spolupráce a přijalo nás za prozatímního člena ČMKU. Nyní jsme klubem i "chovatelským".

Vstup do chovatelské sekce a některých částí stránek je omezen. Jsou v rekonstrukci. Omlouváme se a děkujeme za vaše pochopení a vaši trpělivost..

.

www.rusky-toy-klub.cz