Novinky

Kamenné Zboží, malá vesnička nedaleko Nymburka s tradiční hospůdkou má sál s malovaným stropem zdobený rozetami. Hospůdka poněkud omšelá, ale s vlídným a ochotným personálem. Pro našich 25 posouzených psů a 25 lidiček byla velikost sálu trochu na hraně únosnosti.

Po šesti letech od plného uznání plemene (17.11.2017) FCI, byl v Čechách ruský toy na mezinárodní výstavě vybrán v záverečné soutěži všech plemen IX. skupiny jako nejlepší! (1. BIG IX.) Jde o fenku Laskovaya Rus Prokaznitsa Shalunya.

Se zkratkou FCI se v kynologickém světě setkáváme velmi často. FCI - francouzsky Fédération Cynologique Internationale je celosvětovou mezinárodní kynologickou organizací. Zabývá se plemeny psů a kynologií jako takovou. Klub Ruský toy ČR, z.s je (prostřednictvím naší národní kynologické organizace ČMKU) klubem chovatelů FCI.

Na mezinárodní výstavě psů FLORACANIS v Olomouci získala velmi krásná ocenění pro své hladkosrsté psíky majitelka chovatelské stanice Krasotka Moja, paní Michala Valentová, členka našeho klubu.

Přijměte pozvání na II. Klubovou výstavu. Koná se v sobotu 14.10.2023 v obci Kamenné Zboží nedaleko Nymburka. Ve stejný den proběhne i bonitace, která je mimo jiné, potřebná pro zařazení vašeho psa nebo fenky do chovu.

v chovatelské sekci, v seznamu plemeníků byla doplněny fotografie a data jednotlivých psů. Máte-li zájem o doplnění dat, fotografií svých psů, či jejich změnu, zašlete prosím požadavek prostřednictvím klubového e-mailu. Pokud půjde o aktualizaci dat uchovněných psů v druhém klubu, je třeba toto doložit zápisem do PP, či bonitační kartou, diplomem o...

Vybíráte partnera pro svou fenku a chcete odchovávat štěňátka jen v dlouhosrstém nebo jen v hladkosrstém rázu? Obáváte se smíšeného vrhu? Pak právě pro vás je určen článek o dědičnosti dlouhé a hladké (krátké) srsti, který naleznete v chovatelské sekci.

webové stránky byly doplněny - v sekci "o klubu" naleznete zápis ze schůze, "chovatelská sekce" byla zpřehledněna a doplněna o seznam psů a fen registrovaných v ČR k 1.4.2023, aktualizovány jsou tabulky krycích listů a vrhů, doplněni nově bonitovaní a přeregistrovaní do plemenné knihy z našeho klubu.

Prvoaprílový víkend v Chržíně v penzionu Stará Fara byl velkým svátkem pro plemeno ruský toy. V sobotních dopoledních hodinách probíhala bonitace, odpoledne I. klubová výstava a v podvečer členská schůze klubu. Zkušené oko pana rozhodčího R. Kubeše pousoudilo na 22 dlouhosrstých a 5 hladkosrstých zástupců plemene. Jeho milý a vřelý přístup k psíkům...

V uplynulém roce jsme informovali o zdárném odchovu modrého zbarvení u ruského toye. Na konci ledna letošního roku se v chovatelské stanici Linsey z Holic povedl odchov v lila zbarvení. Rodiči vrhu jsou fenka Xendy z Krchlebského dvora (matka: Snezhnoe Korolevstvo Niagara) a otec Kiss of Tender Playboy (otec: Kiss of Tender Sheikh Abdullah)....

Zajímá vás genetika barev plemene? V chovatelské sekci naleznete přehledné schema, které vám pomůže k přesnému určení barvy..

.

www.rusky-toy-klub.cz