ZPRÁVY

XVIII.valnou hromadou Českomoravské kynologické unie, která se konala 9.března 2024 v Brně, byl náš klub přijat mezi řádné členy ȡMKU.

Rodí se vám občas štěňátka s paspárky (pátý prstík na zadní končetině)? Není náhubek jako náhubek! Používáte či máte v úmyslu používat elektronický obojek?

Přijměte pozvání na III. Klubovou výstavu. Koná se v sobotu 30.3.2024 v Praze Stodůlkách. Ve stejný den proběhne i bonitace, která je mimo jiné, potřebná pro zařazení vašeho psa nebo fenky do chovu.

Evidence vrhu je ze zákona povinná pro organizované chovatele, pro chovatele, kteří mají na chov psů živnostenský list a pro chovatele, kteří mají víc než 3 fenky starší jednoho roku.

dovolujeme si vám připomenout, že již nastal čas k úhradě členských příspěvků.
Pokud chcete své členství v Klubu ruský toy ČR prodloužit, je nejpozdějším termínem k úhradě 31.1. 2024 (prodloužený termín). Při pozdější úhradě bude nutné zaplatit navíc i zápisné, jako nový člen.

Tento rok bylo pod naším klubem odchováno 32 štěňat, z toho 19 psů a 13 fen. Uchovněno bylo celkem 10 jedinců, z toho 8 dlouhosrstých ( 4 psi a 4 feny), 2 hladkosrstí (1 pes a 1 fena).

Kamenné Zboží, malá vesnička nedaleko Nymburka s tradiční hospůdkou má sál s malovaným stropem zdobený rozetami. Hospůdka poněkud omšelá, ale s vlídným a ochotným personálem. Pro našich 25 posouzených psů a 25 lidiček byla velikost sálu trochu na hraně únosnosti.

Po šesti letech od plného uznání plemene (17.11.2017) FCI, byl v Čechách ruský toy na mezinárodní výstavě vybrán v záverečné soutěži všech plemen IX. skupiny jako nejlepší! (1. BIG IX.) Jde o fenku Laskovaya Rus Prokaznitsa Shalunya.

Se zkratkou FCI se v kynologickém světě setkáváme velmi často. FCI - francouzsky Fédération Cynologique Internationale je celosvětovou mezinárodní kynologickou organizací. Zabývá se plemeny psů a kynologií jako takovou. Klub Ruský toy ČR, z.s je (prostřednictvím naší národní kynologické organizace ČMKU) klubem chovatelů FCI.

Na mezinárodní výstavě psů FLORACANIS v Olomouci získala velmi krásná ocenění pro své hladkosrsté psíky majitelka chovatelské stanice Krasotka Moja, paní Michala Valentová, členka našeho klubu.

Přijměte pozvání na II. Klubovou výstavu. Koná se v sobotu 14.10.2023 v obci Kamenné Zboží nedaleko Nymburka. Ve stejný den proběhne i bonitace, která je mimo jiné, potřebná pro zařazení vašeho psa nebo fenky do chovu..

.

www.rusky-toy-klub.cz