Jak se stát chovatelem

v této části naleznete stručné rady jak postupovat, aby se z vás v budoucnu stal chovatel

Chovatelské kluby

Založení chovatelské stanice i o tom, když jí nechci

Chci aby můj pes/fenka byli chovní - mám ruského toye s průkazem původu

Bonitace - popisná přehlídka

Výše uvedené články popisují víceméně pouze administrativní úkony pro to, abyste mohli začít s chovem. Nejdůležitější  částí chovu je ovšem znalost biologie psa, znalost jeho fyzických i psychických potřeb, mít povědomí o výživě psů, konkrétně našeho plemene, v různých obdobích jeho života. Znalost standardu plemene vám pomůže při sestavování chovného páru a pomůže utvořit si vlastní  náhled na své psy, jak hodně se přibližují ideálu, který standard popisuje. Další důležitou oblastí je orientace v kynologických předpisech a zákonech.

Bývá zvykem, že větší část chovatelských znalostí či dovedností vám ochotně předá chovatel, od kterého  jste si svého psa či fenku pořídili. Nemusíte však vždy dostat zcela vyčerpávající odpověď. Pak je tu klub a členové zkušení v chovu. Budeme vám nápomocni. Nebojte se nás oslovit. Buď prostřednictvím poradny nebo osobně.