První rok chovatelského klubu

01.12.2023

Blíží se konec roku, kdy se obvykle i bilancuje nad uplynulým časem. A jak jsme si vedli v tomto roce?

Vznik klubu se sice datuje do prosince roku 2021, chovatelský status byl však klubu přiznán až letos. Stalo se tak po navázání spolupráce s naší národní kynologickou organizací zastupující FCI, Českomoravskou kynologickou unií (ČMKU), 18.1.2023.

Ke konci roku 2023 sdružuje náš klub většinu aktivních chovatelských stanic z ČR. Z 15 chovatelských stanic (našich členů) se jich 12 aktivně podílí na odchovech štěňat pod naším klubem.  Zkušených aktivních chovatelů, s více jak 5 odchovy, je osm, aktivních začínajících chovatelů je pět. Dalšími členy našeho klubu jsou také majitelé plemeníků bez zřízené CHS. A dále nemohu opomenout ani příznivce a milovníky plemene s nechovnými psíky!

Naši členové mají v péči 51 chovných jedinců schopných reprodukce, z toho je 23 aktivních psů a 28 fen ve věku do osmi let. Třináct letos odchovaných vrhů s dvaatřicetři štěňaty je pěkný, uspokojivý výsledek. ˇŠtěňat narozených v ČR k datu uveřejnění článku je kolem 60.

V tomto roce jsme úspěšně zvládli organizaci dvou klubových výstav s účastí kolem 30 vystavovaných psů z Čech i zahraničí.

Všem členům klubu děkujeme za spolupráci

a příjemná setkání na našich klubových akcích!

Chovatele z našeho klubu naleznete jak Čechách, tak i na Moravě.