O vzniku klubu

01.02.2022

Na podzim to bude pátý rok od plného uznání plemene ruský toy  mezinárodní kynologickou organizací FCI.  Stále více jsme my chovatelé, se střídavě různou intenzitou, pociťovali potřebu rozšířit povědomí o plemeni, potřebu se sdružovat a společně utvářet plemeno, kterému jsme s láskou podlehli.....celý článek

Již před plným uznáním byl takový pokus učiněn, ale podmínky stanovené naší národní kynologickou organizací ČMKU pro vznik nového klubu, jsme ještě nedokázali splnit. Nyní po deseti letech, kdy se objevila řada nových chovatelů, plemeno se dostalo více do povědomí lidí a začali se na nás obracet majitelé již doživších pejsků se zájmem o nové kamarády, víme, že je to dosažitelná meta.

Meta mít svůj specializovaný klub pouze pro naše plemeno!

Stránky začaly vznikat již v době "covidí", kdy jsme neměli vůbec možnost se scházet. Situace s covidem trvá více méně do současnosti a víme, že je lepší a jednodušší se sejít na menší klubové výstavě či jiné menší akci, než u stávajícího klubu, který zatřešuje chov více jak šedesáti plemenům s akcemi s velkým množstvím lidí a díky tomu, i velmi časově náročnými. Nemáme v úmyslu se "trhnout", možná budou chovatelé, kterým stávající klub bude vyhovovat více a je na každém, jak se rozhodne. Spolupráce obou klubů je nastavena předpisy ČMKU a s tím výbor klubu jednoznačně souhlasí.

Posledního ledna se výbor sešel a došel k závěru, že je čas dát o sobě vědět. Chcete-li nás podpořit v naší snaze, budeme jen rádi.

Za výbor a stávající členskou základnu Veronika.