Sportujeme s ruským toyem

Ruský toy je plemeno chytrých a velmi učenlivých psíků. S nimi se nikdy nenudíte. Za jakoukoli pozornost, kterou mu věnujete vás budou bezmezně milovat. Aktivní majitel je pro ruského toye ten nejlepší, ať má možnost žít u domku se zahrádkou, či v malém bytečku.

Přes jeho malý tělesný rámec je milovníkem pohybu. Jsou majitelé, kteří s nimi provozuji například dogdancing (tanec se psem), agility (zdolávání parkurových překážek), nosework (vyhledávání různých pachů) i na závodní úrovni a jsou úspěšní.

Je ideálním společníkem pro turisty i cykloturisty (když ho ovšem občas nechají odpočinout v košíku na kole), někteří majitelé, kteří jim pořídí vestičky a sjíždějí společně naše řeky.  JsouMezi ruskými toyi jsou i  psi, kteří mají splněnu i zkoušku základní poslušnosti, kteří jsou asistenčními psy. Při troše rozumu se s nimi dá provozovat mnoho činností. Vytrvalostní a fyzicky náročné sporty jako dogtrekking, canicross jsou už pro ně na hranici fyzické únosnosti.

Janna vom Grand Toy, Master of Dogdancing, foto: Ilona Machová

První ruský toy v naší republice s titulem MoD1

Více o fenečce a její paničce si můžete přečíst na stránkách Kynologického magazínu eCanic.cz  "Mé toye práce neskutečně baví"