22.11.2022

Na nedávné schůzi chovatelů proběhla informace, že ten, kdo je členem našeho klubu se "chce trhnout od stávajícího klubu a nemohou být členem klubu jiného".

Tuto informaci dementujeme. Jak se můžete dočíst v článku o vzniku klubu KRTČR, byl založen pro lepší informovanost o plemeni a pro pomoc začínajícím chovatelům. Naši členové mohou být členy i jiných klubů a z naší strany nejsou na členy vyvíjeny žádné zákazy a omezení. Jen vyžadujeme ohleduplné a vzájemně šlušné chování, což se k naší radosti dodržuje.

Pokud dostane náš klub i chovatelský status, je toto naopak řešeno dohodou/smlouvou mezi kluby zastřešujícími chov plemene ruský toy povinně, tak aby byly v chovu zachovány rovné podmínky. Bude pak na rozhodnutí každého, pod kterým klubem chce chovat. Členem může být v obou (viz řády ČMKU).

Pokud se vám u nás líbí, jsme rádi a dává nám to sílu pokračovat. Děkujeme za podporu.