Jarní víkend na Staré Faře v Chržíně

04.04.2023

Prvoaprílový víkend v Chržíně v penzionu Stará Fara byl velkým svátkem pro plemeno ruský toy. V sobotních dopoledních hodinách probíhala bonitace, odpoledne I. klubová výstava a v podvečer členská schůze klubu. Zkušené oko pana rozhodčího R. Kubeše pousoudilo na 22 dlouhosrstých a 5 hladkosrstých zástupců plemene. Jeho milý a vřelý přístup k psíkům a vystavovatelům velmi přispěl k přátelské až rodinné atmosféře na výstavě.

Nejlepším zástupcem dlouhosrstého rázu byla vyhodnocena mladá fenka Zhemchuzhina Velikoy Derzhavy v majetku chovatelské stanice Zlatý úsvit paní Hrudkové.

Nejlepším zástupcem hladkosrstého rázu byl vyhodnocen mladý pes Angelita Letica Snypi v majetku chovatelské stanice Krasotka Moja paní Valentové.

Oběma gratulujeme!

Sobotní příjemné a občas i slunečné počasí vystřídal v neděli nepříjemný chladný vítr. Proto jsme část dne strávili s sále Staré Fary diskuzemi o plemeni, o socializaci psíků a o předcházejícím výstavním dnu. Odpolední krátká vycházka po okolí Chržína se nesla v podobném duchu.

Účastníkům děkujeme za vytvoření milé a přátelské atmosféry!

Všem členům, kteří nám poskytli fotografickou dokumentaci výstavy a nedělního setkání děkujeme, zejména paní M. Valentové a A.Haider. Je zveřejněna na sociální síti FB "Ruský toy v ČR - skupina pro majitele a přátele plemene"

Zápis ze členské schůze naleznete v průběhu dubna v části chovatelská sekce.