Druhy výstav

výstava

ocenění

Mezinárodní výstava psů CAJC, BOJ, CAC, res.CAC, CACIB, res.CACIB, BOB, BOS, JBIG, BIG, BIS Národní výstava CAJC, BOJ,CAC, res.CAC, NV, BOB, BOS, JBIG, BIG, BIS Klubová výstava CAJC,BOJ, CAC, res.CAC, BOB, BOS, KV, KVM Speciální výstava CAJC, BOJ, CAC, res.CAC, BOB, BOS, VSV

Všechny tyto tituly jsou důležité pro získání tzv. kumulativních titulů, o nichž se zmíním později.

nižší výstavy

výstava

ocenění

Oblastní výstava Vítěz třídy, Oblastní vítěz (pes a fena zvlášť) Krajská výstava Vítěz třídy, Krajský vítěz (pes a fena zvlášť)

I na těchto výstavách postupují nejúspěšnější jedinci z každého plemene do závěrečných soutěží, kde soutěží o např. o tituly Nejlepší mladý pes či fena, Nejlepší veterán a Vítěz krajské (oblastní) výstavy. Poslední jmenovaný je titul nejvyšší, o který soutěží všichni psi a feny s titulem Krajský (Oblastní) vítěz.

NV = Národní vítěz; KV = Klubový vítěz; VSV = Vítěz speciální výstavy - zadává se na národní či klubové či speciální výstavě analogicky s titulem CACIB