Ruský toy klub
Původní logo hobby klubu

První speciální spolek pro plemeno tuský toy byl založen v roce 2011, bohužel v době, kdy byly naší národní organizací (ČMKU) změněny podmínky pro zakládání nových chovatelských klubů. V té době to byla nedosažitelná meta. Tento klub nebyl nijak činný, ani nebyl propagován mezi stávajícími členy.

Po plném uznání plemene FCI v roce 2018 jsme s kolegyněmi znovu otevřely tuto otázku a začaly přemýšlet o konceptu nového klubu, pouze pro naše plemeno. Dosud byl chov veden v klubu pro pět desítek málopočetných plemen. Doba "covidu" s omezením společenského života ještě více podpořila potřebu malého klubu. A tak v roce 2020 začaly pomalu vznikat webové stránky, a protože jsme cítily podporu ostatních chovatelů, před Vánoci 2021 jsme založily spolek Klub Ruský toy ČR, z.s. Jako hobby klub bez chovatelského statusu fungoval klub zhruba rok. Uspořádaly jsme několik setkání pro ruské toye a jejich majitele a hlavně stále cítily podporu z jejich strany. Počet odchovaných štěňat se zdvojnásobil, zejména se pak zvýšil i počet psů a fen zařazených mezi plemenné jedince. Tento stav ještě podpořila řada importů, většinou ze země původu. Zvětšil se také počet psů v hladkosrstém rázu.

18.1. 2023 byl klub přijat jako prozatímní člen ČESKOMORAVSKÉ KYNOLOGICKÉ UNIE ČR, z.s.

Jsme klubem chovatelským. Jsme zároveň i klubem pro majitele nechovných psíků s průkazem FCI. O chov plemene se stará Chovatelské kolegium, které se skládá z aktivních a zkušených členů klubu (mají odchováno pět a více vrhů).

Vítáme všechny majitele a příznivce pejsků ruského toye s průkazem původu FCI.

Přihlášení do klubu - žádost o členství

Proč se stát členem?